Genel

Beşşar Esad: Kültürel saldırıya karşı savunmanın tek yolu milli değerleri korumaktır

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye’deki savaşın asıl amacının bu ülkeyle bölgeyi asırlarca geriye götürmek olduğunu açıkladı.
Suriyeli kaynaklara göre, bu ülkenin Devlet Başkanı Beşar Esad, her toplumun uğradığı kültürel ve ideolojik saldırılara karşı kendisini savunmak için başvurabileceği tek seçeneğin milli değerlerini öne çıkarması olduğunu ifade etti.
Esad, kültürel ve ideolojik saldırıların Arap ülkelerinin yabancılar tarafından tasarlanan planları uygulamaları yönünde birer iradesiz araca dönüşmesini hedeflediğini açıkladı.
Bazı Arap-Milliyetçi hareketlerin katılımıyla Şam’da gerçekleşen ABD-Siyonizm-İrtica Koalisyonu ile mücadele ve Filistin halkının direnişine destek toplantısında “Arap milliyetçiliğin” uygar ve kapsamlı bir eğilim olarak tüm aşiretlere, dinlere ve gruplara hitap ettiğini ancak aynı zamanda da hepsinin özelliklerini de ayrı ayrı koruduğunu bildirdi.
Suriye Devlet Başkanı son olarak Suriye’deki savaşın asıl amacının bu ülkeyle bölgeyi asırlarca geriye götürmek olduğunu açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı