Genel

Beşşar Esad müberek Kurban Bayramını Şam El Efram Camiinde kıldı

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad Mübarek Kurban (el Adha) Bayramını Şam’ın el Efram Camiinde Kıldı.

Mübarek Bayram namazını Suriye Cumhurbaşkanı ile beraber devlet üst düzey yetkilileri, bazı milletvekilleri, bir grup din alimi ve kalabalık halk, şeyh Hassan Avad imamlığında kıldı.

Şeyh Avad Bayram hutbesinde, insana sabır ve inançla karşı karşıya kalmayı öğreten, vatan uğruna, milletin saygınlığı ve ülkenin bütünlüğü için fedakarlık değerleri kazandıran bayramın sami anlamlarını vurguladığı Kurban Bayramı hutbesini verdi.
Şeyh Avad, bayramın bize Hz. Muhammed’in (s.a.a) Arafat’ta durarak, insanlık ahlakını, adalet kurallarını, adaleti, yakınlığı, sevgi ve insanlar arasındaki işbirliğini öğrettiğine işaret ederek, bugün gerçek dini aşırılıkları, işledikleri katliamlar ve suçları ve terörleriyle çarpıtanların bulunduğunu, bu insanların millete diyaloğu, güvenlik, barış ve istikrar için çatışmayı ve öldürmeyi ve yıkmayı değil, düşünmeyi ve çalışmayı öğreten İslam Peygamber’in soylu Şeriat’ına ait olmadıklarını vurguladı.

Şeyh Avad, Suriye Cumhurbaşkanı Esad’a hitaben şöyle dedi: “Ülkeyi en karanlık şartlarda ve saatlerde yönettiniz, sizinle birlikte sebat içinde durduk, direndin bizler de sizinle direndik. Allah sizi zaferle taçlandırdı. Vatanı da, teröristlerle destekçilerine karşı en şiddetli çatışmaları yaşayan kahraman ordumuzun fedakarlıkları sayesinde aziz ve kesin bir zafere erişmeyi nasip kıldı” dedi.
Şeyh Avad, yüce Allah’a dua ederek Cumhurbaşkanı Esad’ı muvaffak etmesini, korumasını ve Suriye ordusunu muzaffer kılmasını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı