Genel

Beşşar Esad, Rusya Savunma Bakanı ile görüştü

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad dün Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

SANA’nın verdiği habere göre, kabulde 5 Mart’ta imzalanan Rus-Türk anlaşmalarıyla terör örgütlerinin bu ittifaklara yönelik süregelen ihlalleri ele alındı. Öyle ki, teröristlerin uluslararası Halep-Lazkiye yolu (M4) üzerinden 6 km derinlikte uzaklaştırılmaları ve bu yol üzerindeki çalışmaların yeniden sağlanmasını içeren anlaşmaların uygulanması mekanizmaları üzerine yoğunlaştı.

Esad ve Şoygu görüşmede ayrıca, el Cezire bölgesindeki durum, Amerika’nın Suriye petrolü ve zenginliklerini gasp etmeye devam etmesi yanı sıra Suriye devletinin ülkenin dört bir yanında güven ve istikrarı sağlamak için harcadığı çabalarla Rusya yönetiminin Suriye halkı üzerindeki abluka ve izolasyonun kaldırılması için bölgesel ve uluslararası arenada harcadığı çabalar da ele alındı.

Görüşmelerde ayrıca, her iki ülkedeki Savunma Bakanlıkları ve silahlı kuvvetleri arasında ikili işbirliği ve her iki tarafın bu doğrultuda gösterdikleri özeni dile getirdi.

Görüşmeye Suriye Savunma Bakanı, Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Ali Abdullah Eyyüb ve Ulusal Güvenlik Büro Başkanı General Ali Memlük katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu