Genel

Beşşar Esad: Suriye’de fesadın kökü kazınması gerekiyor

Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad dün Teftiş ve Denetleme Merkez Kurumu Başkanı Yargıç Emine el Şammat’ı kabulünde, Suriye’de fesadın kökünün kazınması gereğine vurgu yaptı.

Mevcut süreç içinde kurumun rolü ve katkılarının masaya yatırıldığı görüşmede Esad; görevde ihmal ve sorumsuzluğa karşı katı icraatların alınması yönlendirmelerinde bulunurken, yolsuzluk ve kötü performansa karşı gereken icraatların alınması gereğini vurguladı.

Esad; kanun ve anayasaların hiçbir istisna olmaksızın herkese karşı eşit ve egemen bir şekilde uygulanması gereğinin altını çizdi.

Bu olumsuz olgularla mücadelenin ferdi bir durum ya da meseleyle sınırlı kalmaması öneminin altını çizen Esad; geniş kapsamlı olarak yürütülmesi gereğini belirtti.

Cumhurbaşkanı el Esad herhangi bir kurumun faal ve selim bir şekilde performans göstermesi için yolsuzların bu kurumlara sızmalarına izin vermemekle temsil olduğuna dikkat çekti. Aynı zamanda kurumlarda bulunan sorumsuz veya yeteneksiz personellere karşı gereken uygun icraatların alınmasını gerektirdiğini kaydeden Esad; yolsuzların kanun ve düzenlemelerin boşluklarını fırsat kullanmalarına izin verilmemesi önemini vurguladı.

Bilindiği gibi Suriye buhranı, 2011 yılında Arabistan, siyonist İsrail, Amerika ve müttefiklerinin teröristlere, Beşar Esad yönetimini devirmek için verdikleri askeri ve çok yönlü destekle başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu