Genel

Beşşar Esad: Suriye’nin geleceğini tekfirci teröristlerle savaş belirleyecek

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Suriye’nin geleceğini tekfirci teröristlerle savaşın belirleyeceğini söyledi.

İRNA ajansına göre, Esad, dün Şam’da Lübnan ‘İlerici Arap Cephesi’ heyetini kabul eden Esad, Suriye ordusu ve müttefiklerinin tekfirci teröristlere karşı savaşının Suriye’nin geleceğini belirleyeceğini söyledi.

Beşar Esad, halihazırda Suriye topraklarında yaşanan savaşta asla uzlaşı ve geri adım atmanın sözkonusu olamayacağını zira dış güçlerin yönetimindeki ve desteğindeki teröristlerle ancak Suriye ordusunun mücadele edebileceğini söyledi.

Suriye cumhurbaşkanı, İran ve Lübnan Hizbullah hareketine de tekfirci teröristlerle savaştaki fedakarlıklarından dolayı takdir ederken, teröristlerle mücadele ve savaşta, İran, Rusya ve Lübnan Hizbullah hareketinden oluşan savaş odasının kesintisiz çalıştığını ve Rusya’nın konumunun çok esaslı ve önemli olduğunu söyledi.

Lübnan heyeti üyeleri de, Suriye’de savaşın tekfirci teröristlerin yenilgisiyle sonuçlanacağı ümidini dile getirirken, ‘Suriye’ye dayatılan teröristlerin savaşında Suriye’nin direnişi olmasaydı bölgenin durumu bugün çok farklı olurdu’ diye Suriye ordusu ve halkının kararlığını övdüler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı