Genel

Beşşar Esad: Suriye’ye askeri operasyon Batı’ya pahalıya mal olacaktır

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Batılı ülkelerin Suriye’ye askeri bir müdahalede bulunmayı göze alamayacağını iddia etti. Esad böyle bir operasyonun Batı’ya pahalıya mal olacağı uyarısında da bulundu.

Rus televizyonu Russia Today’ın haberine göre, Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Batılı ülkelerin Suriye’ye bir askeri operasyonda bulunmasını öngörmüyor.

Esad böyle bir operasyonun düzenlenmesi halinde ise, bunun Batılı ülkelere pahalıya patlayacağını ileri sürdü.

Suriye’ye olası bir askeri müdahalenin küresel sonuçları olacağı iddiasında bulunan Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad, “Suriye’ye olası bir askeri müdahalenin, tüm dünya için ağır bedelleri olur. Domino etkisi yapacak müdahale Atlantik’ten Pasifik’e kadar tüm dünyayı etkiler” dedi.

“Batı’nın askeri müdahale gibi bir yönelimi olacağına inanmıyorum” diyen Esad, “Eğer böyle bir şey olursa, sonrasında neler olacağını hiç kimse kestiremez” uyarısında bulundu.

Rus televizyonuna konuşan Beşşar Esad, “Batı’nın kuklası değilim. Ben Batı tarafından yaratılmadım ki, Batı’ya ya da başka bir ülkeye gideyim. Suriyelim. Suriye’de doğdum. Suriye’de yaşayacağım ve burada öleceğim” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu