Genel

Beşşar Esad: Terörle mücadele, destekçilerine baskıyla başlatılmalıdır

Suriye Cumhurbaşkanı Esad, Irak Ulusal Güvenlik Danışmanıyla görüşmesinde “Suriye ve Irak’ta terörü destekliyen ülkeler IŞİD’le mücadeleden söz ediyorlar” dedi.
Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad dün Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı Falih El Feyyaz’ı kabulünde yaptığı konuşmada, terörle mücadele yolundaki uluslararası girişimin Suriye ve Irak’ta teröre destek veren ülkelere baskı yapılmasıyla başlatılması gerektiğinin altını çizdi.
“Sana” haber ajansının bildirdiğine göre, Esad ayrıca “Suriye ve Irak’ta terör örgütlerini destekliyen ülkeler bir yandan terörle mücadele iddiasında bulunmaktalar. Önce bunlara baskı yapılmalı” dedi.
Irak Başbakanı Özel Temsilcisi Falih El Feyyaz da bu görüşmede, ülkesindeki son gelişmeler ve Bağdat Hükümetinin terörle mücadele yolundaki çabaları hakkında bilgi vererek, dost ve komşu iki ülkenin terörle mücadele alanında işbirliğinde bulunmalarının önemini vurguladı ve “Terör illeti bugün sadece Irak ve Suriye’yi değil, bölge ve dünyayı da tehdit etmekte” diye ilave etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu