Genel

Beşşar Esad Venezüella Cumhurbaşkanı Nicholas Maduro’ya bir mektup gönderdi

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad dün kendisi ve Suriye halkı adına Bolivarcı Venezüella Cumhurbaşkanı Nicholas Maduro’ya bir mektup gönderdi.

Esad mektubunda Maduro’nun Venezüella’yı yönetmede dünya mirasının ilkelerinin yanı sıra Latin Amerikalı büyük liderlerin tarihi birikiminden esinlenen yöntemine Suriye’nin devlet ve halk olarak desteğini ifade etti.

Suriye halkının daha önce istikrar ve güven içinde olup da günümüzde hırçın saldırı hamlelerine maruz kalan devletlerden biri olan Venezüella halkı ve Cumhurbaşkanı Maduro ile dayanışmasını ifade eden Esad; kimi devletlerin egemen ve bağımsız devletleri hegemonya altına alma, doğal zenginliklerini sömürme ve halkın olanaklarına el koyma amacıyla kaos ve şiddeti provoke ettiklerine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Esad Maduro’nun ülkesinde izlediği barış çizgisine Suriye’nin desteğini ifade ederken, dünyanın tanık olduğu bu zor süreçte üstüne düşen görevi yerine getirmede kendisine üstün başarılar temenni etti.

Esad mektubunun sonunda Suriye ve Venezüella’da hür halkların kendileri ve vatanlarının geleceğini belirlemede mutlaka zafere kavuşacaklarını, çünkü halkın iradesinin üstünde hiçbir şeyin olmadığının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı