Destek GösterileriGenelSuriye Dostları

Beyrut’ta Suriye yönetimi ve halkı ile dayanışma yürüyüşü yapıldı

Lübnan’ın başkenti Beyrut’un göbeğindeki Şehitler Meydanı Suriye ve lideri Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad ile dayanışma bağlamında geniş katılımlı bir yürüyüşe tanık oldu.

Lübnan’da yaşayan Suriyeli gurbetçiler ve Lübnanlı yüzlerce vatandaşın katıldıkları yürüyüşte Suriye’nin devlet ve halk olarak maruz kaldığı komploya karşı tutum sergilenirken, Katar ve Suudi Arabistan’ın Suriye’de bulunan teröristleri silahlandırma yönünde yaptıkları çağrılar kınandı.

Suriye’nin içişlerine her türlü yabancı müdahalenin kınandığı yürüyüşte kitleler Suriye’nin tamamen teröristlerden arındırılması kapsamında yürütülen çaba ve operasyonların yoğun bir şekilde sürdürülmesi gereğine vurgu yapıldı.

Katılımcılar ellerinde Suriye, Lübnan bayraklarının yanı sıra Cumhurbaşkanı el-Esad’ın fotoğraflarını taşırken, tüm Suriyelilerin altında toplanmaları gereken bir sembol olarak onlarca metre uzunluğunda Suriye bayrağı omuzlarda taşındı.

Bir kısım Arap ülkelerinin yanı sıra batılı ve bölge ülkelerinin Suriye’ye yönelik düşmancı politikalarına kınama sloganları atan katılımcılar; Arap Ligi ve bir kısım uluslararası kurumların bağımsız onurlu ülkelere karşı planlarda alet haline dönüştürülmelerini protesto ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı