GenelSuriye Dostları

Bir kısım siyasi taraflar Lübnan-Suriye ilişkilerini sabote etmeye çalışıyor

Lübnan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Adnan Mansur Suriye ve Lübnan arasındaki ilişkilerin sağlam, güçlü ve köklü olduğunu ifade ederken bu ilişkileri sabote etmek isteyen Lübnanlı bazı siyasi tarafların olduğuna dikkat çekti.

Lübnan’ın Menar uydu kanalına dün yaptığı açıklamada Mansur; Suriye ve Lübnan arasındaki siyasi ilişkileri baltalamak isteyenlerin olduğunu belirterek kendilerinin bunu kabul etmeyeceklerini ve var güçleriyle karşı duracaklarını ifade etti. Mansur, iki ülke arasındaki ilişkilerin geçmişte, şu anda ve gelecekte sabit kalacağına vurgu yaptı.

Güvenlik kaynaklarına dayandırdığı bilgilerinde Mansur; Suriye topraklarında Suriyeli güvenlik birimleriyle meydana gelen çatışmalarda Lübnanlı 5 vatandaşın öldüğünü söyledi. Bu vatandaşlara ait cesetlerin hala Suriye’de olduklarına işaret eden Mansur; tek isteklerinin sınırların kontrol edilmesi olduğunu ekledi.

Lübnan Dışişleri Bakanı Mansur; iki ülke arasında askeri subaylardan oluşan bir koordinasyon odasının mevcut olduğunu açıklayarak Suriye ve halkına karşı yapılan provokasyona son verilmesi çağrısında bulundu.

Mansur; Perşembe günü Suriye – Lübnan Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Nasri el-Huri ile bir araya gelerek iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra konseyin bu bağlamdaki misyonunu masaya yatırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı