GenelSuriye Düşmanları

Bir türlü birleşemeyen Suriye’deki teröristler bir kez daha toplandı

Amerika, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye’nin çabalarına rağmen bir türlü birleşemeyen Suriye’deki teröristler, bir kez daha toplandı.

21 aydır ortak bir çatı oluşturmakta başarısız olan, defalarca bölünen Suriye teröristleri, birleşmek için bir hamle daha yaptı. Teröristler Antalya, Paris, İstanbul, New York, Kahire gibi kentlerde giriştikleri çeşitli denemelerden sonra bir kez daha Katar’ın başkenti Doha’da toplandı. Suriye Ulusal Konseyi’ni başarısız bulan teröristler, yeni bir oluşum yaratmak umuduyla bir araya geldi.

Katar’ın evsahipliğini yaptığı toplantıda, kendilerini “Suriye muhalefeti” diye tanıtan gruplar ortak bir oluşum için bir araya geldi.

Doha’daki toplantı, Suriye Ulusal Konseyi’nin üye sayısını 450′ye yükseltmeyi ve Suriye’deki tüm terörist grupları barındıran yeni bir siyasi oluşuma dönüştürmeyi hedefliyor.

Bugüne kadarki dağınıklığın faturası Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Abdülbasit Seyda’ya çıkartıldı. Seyda, toplantının başında teröristlere bir bildiri dağıttı ve Konsey’in başarılı olamadığını itiraf etti.

Seyda, Konseyin şartlarla uyumlu hareket edemediğini, aciz kaldığını, doğru zamanda doğru kararı alamadığını ifade etti.

Konsey’in 6 Kasım’da yeni yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek yeni başkanını seçmesi bekleniyor.

Adaylar arasında Konsey’in şimdiki başkanı Abdulbasit Seyda, eski başkan Burhan Galyun, ve “Suriye Ulusal Girişimi” adlı grubun lideri Riyad Seyf bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu