Genel

BM genel sekreter yardımcısı Suriye eğitim bakanı ile görüştü

Suriye Eğitim Bakanı Salih Reşit bugün BM Genel Sekreteri İnsani İşlerden Sorumlu Yardımcısı Valerie Amos ile bir araya gelerek eğitim öğretim faaliyetlerinin gidişatını ve silahlı terör gruplarının bozgunculuk faaliyetlerinden dolayı okullarına gidemeyen öğrencilerin yeniden okullarına dönmeleri için harcanan çabaları inceledi.

Suriye’nin eğitim öğretim sürecinde herkes için özgürlüğün uygulanmasına, çocukların eğitim hakkını korumaya ve eğitim öğretim faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamaya verdiği öneme dikkat çeken Bakan Reşit; bakanlığın, silahlı terör gruplarının saldırıları sonucu tahrip olan okulların restorasyonu için harcadığı çabayı anlattı.

Bakanlığın kendisine bağlı okulları ortam ve müfredat açısından uluslararası standartlara ulaştırmaya çalıştığını vurgulayan Reşit; Suriye’nin geleceğinin temel unsurlarından birini teşkil eden çocuklara en iyi eğitim öğretim olanaklarını sunmaya çalıştıklarını beyan etti.

Amos’a silahlı terör gruplarının saldırıları sonucu öğretim sektörünün aldığı zararlarla ilgili belgeler içeren bir dosya sunan Reşit; Bakanlığın silahlı terör gruplarının faaliyetleri nedeniyle psikolojik sorunlar yaşayan çocukların tedavisinde BM örgütleriyle işbirliği yapmaya önem verdiğin kaydetti.

Öte yandan Amos; BM ve UNİCEF ile büyük bir işbirliği yapması nedeniyle bakanlığa teşekkürlerini sunarak BM’nin dayandığı en önemli ilkelerden biri olan öğretim faaliyetlerine hizmet eden bu işbirliğinin iki taraf arasında sürmesi temennilerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı