GenelSuriye Dostları

BM kararnamesi Suriye’de barış ve istikrarın sağlanmasına faydalı olmayacak

BM’deki İran temsilcisi Muhammed Hazai, BM genel kurulunda, Suriye aleyhine kabul edilen tasarının, Suriye’de barış ve istikrarın sağlanmasına hiçbir katkısı olmayacağını söyledi.

Bazı Arap ve batılı ülkeler tarafından hazırlanan Suriye aleyhindeki tasarının BM genel kurulunda kabul edilmesine işaretle, Suriye’de istikrarsızlığı, huzursuzlun uzun sürmesi Ortadoğu’yu da olumsuz etkileyeceği ve bölgenin de istikrarsızlaşmasına yol açacağını dile getirdi.

Bölgedeki kaos ve istikrasızlığın Siyonist rejimin çıkarlarına hizmet edeceği ve Arap dünyası ve Müslümanların yararına olmayacağını belirten BM’deki İslami İran temsilcisi Muhammed Hazai, Suriye aleyhine hazırlanan tasarı, Suriye başta olmak üzere bölgedeki gerçekler dikkate alınmadan hazırlanmıştır ve en azında, Suriye’deki gözlemcilerin raporları ve insan haklarıyla uyuşup uyuşmadığı dikkate alınarak değerlendirilmesi gerekirdi dedi.

BM’deki İran temsilcisi Muhammed Hazai dünya ülke temsilcilerine hitaben, Suriye’deki silahlı gruplara gönderilen silahlar, techizatların nereden geldiği ve bunların kaynaklarının ne olduğuna dikkat edilmesi gerekir dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı