GenelSuriye Dostları

Bölge ülkelerinin bölünmesi halüsinasyonları asla gerçek olmayacak

İran İslam Cumhuriyeti İmam Ali Hmaney’in danışmanı Ali Ekber Velayeti, bazı ülkelerin bölgeye egemen olma ayrıca ikilik yaratma ve bazı ülkeleri bölme gibi uğursuz halüsinasyonlarının asla gerçekleşmeyeceğini belirtti.

Suriye’ye giden Velayeti, Cumhurbaşkanı Esad ile bir araya gelerek direniş cephesi, terör ve radikalizmle mücadele, bazı ülkelerin ikilik yaratma ve cinayet işleme konusundaki tutumu, ikili ilişkiler ve diğer bölgesel ve uluslar arası konular hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Bu görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren ve Suriye’nin elde ettiği zaferi kutlayan Velayeti “Suriye devleti ve milletinin, direniş cephesinin ve cumhurbaşkanının direnmesiyle bugün Suriye’nin krizin başından bu yana daha iyi bir konumda olduğuna ve tüm bu krizin Suriye’nin direniş eksenindeki belirleyici rolü nedeniyle olduğuna şüphemiz yok. Suriye’nin en fazla 3-4 hafta dayanabileceği yönündeki zanna rağmen bugün dört yıldır direniyor ve her geçen gün gücüne güç katıyor. Ayrıca birçok başarı da sağladı.” dedi.
Terör örgütlerinin eğitilmesi, donatılması ve gönderilmesi yönünde bölge içi ve dışındaki bazı ülkelerde oluşan bazı izlenimlere işaret eden Velayeti “Bu girişimler hiç şüphesiz bu ülkelerin de başına bela olacak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı