GenelSuriye Dostları

Bölgede yaşanan gelişmelerden ABD ciddi şekilde zarar gördü

İran’ın Suriye’deki büyükelçisi, batılı ülkelerin Suriye halkına karşı komploları konusunda uyarıda bulundu.

İran’ın Suriye’deki büyükelçisi Muhammed Rıza Rauf Şeybani, bölgede yaşanan gelişmelerden ABD’nin ciddi zarar gördüğünü çünkü, Mısır’da Hüsnü Mübarek gibi bir işbirlikçisini kaybettiğini söyledi. Bu yüzden de, Libya modelini Suriye’de uygulamak istedikleri. Bölgedeki direniş eksenine zarar vererek, kendi zararlarını telafi etmeye çalıştıklarını belirtti.

İran büyükelçisi Muhammed Rıza Şeybani batılı ülkelerin uluslar arası toplum üzerinden Suriye halkı ve hükümetine zarar vermek için çalıştıklarını söyledi.

Katar ve Suudi Arabistan kitle iletişim araçları başta olmak üzere batılı kitle iletişim araçlarının Suriye’deki olayların artış göstermesinde önemli payları bulunduğunu belirten Muhammed Rıza Rauf Şeybani kitle iletişimi araçları, Suriye’de gelişmeleri çaptırarak, kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadırlar” dedi.

Bilindiği gibi Suriye’de bir takım silahlı terör grupları, bazı Arap ve batılı ülkeler desteğinde 2011 Mart ayından bu yana ülkede kaos ve huzursuzluk çıkarmak için çalışıyor ve bu süre içerisinde çıkan olaylarda çoğunluğu güvenlik güçleri olmak üzere çok sayıda insan hayatını yitirdi. Çıkarılan olayların da yabancıların müdahalesine alt yapı oluşturması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı