GenelSuriye Dostları

Bölgenin düşmanları tüm gücünü siyonist rejimi kurtarmaya kullandı

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, emperyalistlerin tüm gücünü Siyonist rejimi kurtarmak için kullandığına işaret ederek, düşmanların tüm güçleriyle bölgeye hakim olmaya ve bu gaspçı rejimi yok olma tehlikesinden kurtarmaya çalıştığını belirtti.

Suriye Meclis Başkanı ile görüşen Ahmedinejad “ Siyonist rejim yok olmak üzeredir ve bölge düşmanları da tüm gücüyle bu rejimi kurtarmaya çalışıyor. Bölgenin bazı devletleri bu gerçeği bilmeden iktidarda kalma hayali ile bu rejim ile gizli bağlantı içindedir” dedi.

Hegemonya güçlerinin demokrasinin ve halka özgürlük iddialarının açık ve net bir yalan olduğuna işaret eden Ahmedinejad “bu iddianın kanıtı da bazı devletlerin emperyalist liderlerle samimi ilişkileridir” dedi.

Bölge gelişmelerinin şeffaf olduğuna işaret eden Ahmedinejad “Amerikalılar sadece menfaatleri peşindedir ancak kendi kaderlerini özgürce belirlemek de bölge milleti ve Suriye’nin hakkıdır. Suriye milletinin sorunları başarıyla geride bırakmasını, barış ve huzur içinde yaşamasını ve aydınlık bir gelecek çizmesini umuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı