Genel

Bölgeyi parçalama ve yıkma amaçlanıyor

Suriye Cumhuriyet Baş Müftüsü Ahmet Bedreddin Hassun, bazılarının iddia ettiği gibi bölgede özgürlük ve demokrasi sağlama değil bölgeyi parçalama, yıkma ve Suriye’nin düşmesi halinde tüm bölgeye uzanan etnik, dini ve mezhepsel devletçikler kurmanın hedeflendiğini söyledi.

Suriye televizyonuna dün gece konuşan Hassun, Avrupa’nın bölgeye dayatılan bu bölücü plandan uzak olmadığını söyleyerek bunun bir hastalık gibi bir yerden b ir yere bulaştığını ifade etti.

Rusya’nın güvenlik konseyinde Suriye ve dünyada adaletin zaferini destekleyen tutumunun şahısların zaferiyle alakalı olmadığını belirterek şu an dünyada kan ve yıkımla özgürlük ve demokrasi adına dünyaya egemen olmak isteyen bir çizgi ve yönelim bulunduğunun altını çizdi.

“Cihat pek çok insanın sandığı gibi öldürmek değil insan yaşamında çaba harcamaktır. Toplumdaki işçi, öğrenci ve çiftçi mücahittir. En güzel cihatsa gerçekleri söylemektir” diyen Hassun cihadın şu an gösterilmeye çalışıldığı gibi öldürmek olmadığının altını çizdi.

Baş Müftü Hassun, Suriye’ye açılan dünya savaşının temel hedefinin reform değil Suriye’yi yıkmak olduğuna dikkat çekerek tüm Suriyelileri Suriye’yi kurtarma ve yeniden yapılandırmaya çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu