Genel

Brezilya’da yaşayan Suriyeli gurbetçiler Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştüler

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Eyman Sosan; Brezilya’da yaşayan Suriyeli gurbetçilerden bir heyeti kabulünde Suriye’nin maruz kaldığı terör saldırılarına ilişkin ayrıntılı bir sunum takdim etti.

Bakan Yardımcısı Sosan; Suriye ve halkının vatanın toprak ve halk bütünlüğünü koruma, ulusal egemenliğini ve bağımsız kararını savunma kararlılığından hiçbir koşul altında caymayacağının altını çizdi.

SosanSuriyeli gurbetçilerin yaşadıkları ülkelerde anavatanlarından yana tutumlarının takdire şayan olduğunu ifade eden Sosan; Suriye ve halkının maruz kaldığı terör savaşında kimi devletler ve medya araçlarının çarpıttıkları gerçeklerin aydınlatılmasında oynadıkları rolü övdü.

Gurbetçi heyet üyeleri anavatanlarını savunmanın insani, ahlaki ve ulusalcı bir misyon olduğunu ifade ederlerken, vatanlarına sahip çıkmayan insanların kimseye hayırları olmadığını dile getirdi. Gurbetçiler vatanları ve yurttaşlarına gereken desteğin verilmesi ve ihtiyaçlarının karşılanmasında ellerinden gelen her gayreti göstermeye devam edeceklerini, yeniden yapılanması sürecinde etkin katkılarda bulunacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı