GenelSuriye Dostları

Bu savaş sadece bize karşı değil; aynı zamanda insanlığa karşı da yürütülen bir savaştır ve bu savaşın kazananı biz olacağız

Guardian gazetesinin bir Hizbullah komutanı ile gerçekleştirdiği röportaja göre Hizbullah çok kısa bir süre içerisinde Suriye’de nihai bir zafer kazanacak pozisyona gelecek ve bu durum, direniş eksenini yıkmayı hedefleyen Siyonist İsrail’i oldukça zora sokacak.
Gazete, ismini açıklamamayı uygun gördüğü Hizbullah komutanının röportaj sırasında Siyonist rejim için “onların sınırlarının hiçbirisi güven içerisinde değil ve bu onlar için hiç de iyi bir durum değil” dediğini aktardı.

Gazetenin Bekaa Vadi’sinde bulunan muhabiri Martin Chulov tarafından gerçekleştirilen röportajda, Hizbullah komutanı yine Siyonistleri kastederek “onlar bölgenin herhangi bir yerinde istikrarın sağlanmasından memnun olmazlar, özellikle de Suriye’de. Şu an için belki Mısır onların kendilerini güven içerisinde hissedebilecekleri tek sınır olabilir. Ancak geri kalan sınırları onların kontrolü altında değildir” diyerek açık bir tehdit savurduğunu belirtti.

Açıklamasının devamında komutan, Suriye ile ilgili olarak “bu savaş, sadece bize karşı değil; aynı zamanda insanlığa karşı da yürütülen bir savaştır ve bu savaşın kazananı biz olacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı