GenelSuriye Dostları

Burucerdi: Suriye Yönetiminin Değiştirilmesi Projesi Yenilgiye Mahkûm!

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı, başta Arabistan ve Katar olmak üzere bazı bölge ülkelerinin, Suriye’nin siyasi düzenini değiştirme yönündeki girişimlerinin Amerika’nın baskıları sonucu olduğunu söyledi.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı “Alaeddin Brucerdi” Meclis haber ajansına konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Amerika’nın Ortadoğu bölgesindeki benzer projelerinin önemli bir bölümünün başarısızlıkla sonuçlandığını hatırlatarak, “Amerika uzun zamandan beri Suriye’de siyasi düzeni değiştirmek istiyordu. Bu doğrultuda Amerika’nın Suriye yönetimi değiştirme yönündeki girişimi de yenilgiyle sonuçlanacak” ifadesini kullandı.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı ayrıca Amerikan Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı James Clapper’in İran aleyhtarı tutumuna da temas ederek, “İran’ın tanınmış siyaseti tüm hallerde terörizme karşı mücadele etmektir, fakat Amerikalılar bölgede insan kaçırma olayları ve terör gruplarına yardımda bulunmakta resmen terörizm simgesi siyonist İsrail rejimi katillerinin yanında yer almıştır. Bunun için söz konusu Amerikalı yetkilinin açıklamalarının kabul edilecek hiçbir yanı yoktur” dedi.

Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı James Clapper 31 Ocak tarihinde yaptığı bir açıklamada İran’ın halen atom bombası üretmek peşinde olduğunu ve Amerikan aleyhtarı terör girişimlerine meyilli olduğunu iddia etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı