GenelSuriye Dostları

Burucerdi Suriye’den kültürel bir grupla görüştü

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, dün Suriye’den İran’a gelen kültür ve sosyal düzeyde faaliyet yapan bir grupla görüştü.

Sözkonusu görüşmede Suriye halkı ve devletinin yaşanan buhranda direnmesini öven Burucerdi, bu direnişin, Suriye’nin düşmanlar karşısında birliğine ve zaferine vesile olduğunu, halihazırda da düşmanların Suriye karşısında yenilgilerinin etkilerinin açık bir şekilde görüldüğünü söyledi.

Burucerdi, teröristlerin ve tekfircilerin Amerika ile onun bölgedeki müttefiklerinin maşası olduklarını belirterek; onların asıl hedeflerinin bölgenin sebat ve güvenini bozmak olduğunun altını çizdi.

Bu arada sözkonusu görüşmede Suriyeli grup da, İran İslam cumhuriyetinin Suriye buhranında Suriye halkı ve devletine yönelik desteğini överek, bu destegin Suriye halkının düşmanlara karşı direnmesinde moral verdiğini belirtirken İslam ümmetinin ve birliğinin siyonist düşmanın komplolarını yenilgiye uğratmasının zaruri olduğunu bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı