GenelSuriye Dostları

Burucerdi: Suudi Arabistan, İran’a karşı bir tehdit değil

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi, Suudi Arabistan’ın İran İslam Cumhuriyeti’nin çıkarlarına karşı bir tehdit sayılmadığını belirterek, “Suudi Arabistan’ın gücü olsaydı, muhtelif bölgesel sahnelerde yenilmezdi” ifadesini kullandı.

Burucerdi bugün İSNA haber ajansına yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın bölgede her alanda dört dörtlük yenildiğine işaretle, bu yüzden Suudi Arabistan’ın yeni krizler oluşturmak suretiyle, bu güçsüzlüğünün üstünü örtmeye çalıştığını kaydetti.

Burucerdi, “Suudi Arabistan’ın gücü olsaydı, kendi komşusu Yemen’de 10 bin masum insanı katliam etmezdi” açıklamasında bulundu.

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi, ABD ve Siyonistlerin her türlü desteğini alan Suudi Arabistan’ın geçen 2 senede geniş çaplı katliamlarına rağmen Yemen’de hiçbir hedefine ulaşamadığını kaydetti.

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Muhammed Bin Selman son sıralarda küstahça yaptığı bir açıklamada, kendince İran’ı bölgeyi karıştırmakla suçlayarak, savaşı İran sınırlarına taşımaları gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı