GenelSuriye Dostları

Burucerdi: Teröristleri destekleyen ülkeler, Suriye karşıtlığı siyasetlerini gözden geçirmeliler

İran İslami şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset komisyonu başkanı Suriye’de silahlı grupları destekleyen ülkelerden, kendi siyasetlerini gözden geçirmelerini istedi.

İRNA’nın bildirdiğine göre İran İslami şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset komisyonu başkanı Alaeddin Burucerdi dün Tahran’da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Suriye’de silahlı gruplara silah ve teçhizat göndererek bu ülkede çatışma ortamını daha alevlendirmek isteyen ülkeler, bu ülkeye sebat ve istikrarın yeniden kazandırılması için derhal Suriye siyasetlerini gözden geçirmeliler” dedi.

İran İslami şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset komisyonu başkanı, Tahran’da düzenlenen Suriye Ulusal Diyalog oturumunun olumlu sonuçlar elde ettiğini hatırlatarak bu oturumda Suriye’de barış ve istikrarın tam olarak sağlanması konusunda ortak görüşün sağlandığını ve Tahran oturumunun Suriye krizinin sonlandırılması yönünde çok güzel bir fırsat sunduğunu söyledi.

İran’dan Gazze’ye bir parlamento heyetinin gönderilmek istendiğine de temas eden Burucerdi, bu konunun 3 gün önce Mısır’ın Tahran’da çıkarlarını koruma ofisi müdürüne iletildiğini belirtti.

İran İslami şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset komisyonu başkanı ayrıca İran İslam Cumhuriyeti Kızılay cemiyetinin de Gazze’ye her türlü insani yardım göndermeyi sürdüreceğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı