FilistinGenel

Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde 32 Filistinli yaralandı

Gazze Şeridi’nin doğusunda dün (1 Şubat Cuma) ikindiden sonra gerçekleşen Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, yaralı sayısıyla ilgili son bilgileri verirken, Filistin Sağlık Bakanlığı 32 kişinin gerçek mermiyle yaralandığını ve onlarca kişinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun dumandan etkilendiğini bildirdi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 45’inci Cumasında gösterilere katılmak üzere binlerce Filistinli dün ikindi saatlerinde sınır hattı yakınlarındaki dönüş kamplarına akın etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, sınır bölgesinde görevli işgal askerlerinin dönüş kamplarına ulaşan göstericilerin üzerine yoğun bir şekilde ateş etmeye başladığını söyledi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, Gazze Şeridi sakinlerine çağrıda bulunarak, dün“Esirlerimiz yalnız değiller” sloganıyla düzenlenen gösterilere katılmalarını istemişti.

Gazze halkı Toprak Günü olan 30 Mart 2018’den bu yana Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor. Bu saldırılarda en az 260 Filistinli şehit olurken 27 bin Filistinli de yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu