FilistinGenel

Büyük Dönüş Yürüyüşünün 33’üncü Cumasında 1 Filistinli şehit oldu

Terör rejimi İsrail’in muhasarasında bulunan Gazze Şeridi’nde Büyük Dönüş Yürüyüşleri kapsamında dün (9 Kasım Cuma) yapılan ırkçı İsrail aleyhindeki saldırıları kana bulayan İsrail saldırısında 1 Filistinli şehit oldu ve 37’den fazlası da yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, halkın Büyük Dönüş Yürüyüşlerinin 33’uncü cumasında “Yürüyüş Devam Ediyor” sloganıyla yapılan faaliyetlere katılmak için erken saatlerden itibaren çadırlara akın ettiler. Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin göstericilere saldırması sonucu bazı gençlerin yaralandığını kaydetti.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı işgal güçlerinin gerçek mermi kullanmaları sonucu şimdiye kadar 37 kişiye müdahale ettiklerini, onlarca kişinin de atılan gaz bombaları nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiğini duyurdu.

Büyük Dönüş Yürüyüşleri Yüksek Ulusal Heyeti yaptığı açıklamada Gazze halkını dünkü faaliyetlere katılmak için eylem çadırlarına gelmeye davet etti.

Geçen haftaki faaliyetler “Balfour Deklarasyonu’nu Düşüreceğiz” sloganıyla yapılmış, yapılan faaliyetlere işgal güçlerinin gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldırması sonucu 7’si gerçek mermilerle olmak üzere 32 kişi yaralanmıştı.

30 Mart’ta Gazze’nin doğu sınırında başlayan Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma yürüyüşlerinde şimdiye kadar 200’den fazla kişi işgal askerlerinin ateşiyle şehit olurken, 22 binden fazla kişi de yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu