GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Büyük Şeytan Amerika, İran ve bölge hususunda tutumunu değiştirmelidir

Tahran üniversitesi profesörü, Amerikanın İran hususundaki tutumunu değiştirmesi gerektiği zira Washington’un bölgeye hakim olma yönündeki hırsını gerçekleştiremeyeceğini belirtti.

Muhammed Merendi, Press TV’ye yaptığı açıklamasında Amerika’nın İran halkına zarar vermek ve ilaç sıkıntısı yüzünden hastaların ölmesine neden olup ülkeleri bombalamak yerine bölgedeki siyasetinin mahiyetini değiştirmeyi düşünmesi gerektiğini belirtti.

Merendi, Amerika, Siyonist rejim ve müttefiklerinin İran İslam cumhuriyeti aleyhindeki suçlamalarına değinerek Amerika ile müttefiklerinin sürecin onların istedikleri yönde ilerlemediğini görünce İran aleyhine suçlamalarda bulunduklarını söyledi.

Merendi, İran aleyhindeki suçlamaların belli delil ve belgelere dayanmadığını belirterek “UAEA, İran nükleer faaliyetlerinin barışçı amaçlardan saptığına dair kesin delil bulmuş olsa bu hususta bilgiler yayınlardı ” Dedi.

Merendi, UAEA’nın Parçin tesislerini ziyaret etme talebi hususunda İran’ın bu tesislerin ziyaret edilmesi için bir meselesi olmadığı daha önce de iki kez ajansın ziyareti için izin verdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı