GenelSuriye Düşmanları

Büyük Şeytan Amerika’nın içi boş tehtidleri Suriye’ye sökmez

Cenevre 2 müzakereleri sürerken Amerika’nın bu müzakerelerden bir sonuç sağlamayacağını görmesi müzakerelere eş zamanlı şekilde tehditkar üslubunu yeniden takınmasına neden oldu.

Suriye’ye askeri yaptırımların her zaman ajandalarında mevcut bir seçenek olarak yerini koruduğunu belirten Amerika dış işleri bakanlığı, şimdilik bu seçeneği Cenevre müzakereleri için dondurduğunu açıkladı.

Suriye hükümeti aleyhinde her gün ayrı bir açıklama yapmaya özen gösteren Amerika hükümeti, birkaç gün önce teröristlere silah yardımlarının süreciğini belirtirken, bugün de Suriye kimyasal silahlarının tamamının henüz Lazikiyye limanına ulaşmadığını bahane ederek Suriye hükümetini askeri müdahale seçeneği ile uyararak tehdit etti.

Bu tehditlerin boş olduğunu bildiren Suriye hükümeti ise, Amerika’nın Suriye’yi işgal altında zannettiğini sanarak yanılgıya düştüğünü ifade ederek Amerika’yı sert bir dille eleştirdi.

Suriye hükümetinin kimyasal silahları boşaltma kararına ve Cenevre 2 konferansında teröristlerle bir araya gelmeyi kabul etmesine rağmen Amerika’nın her fırsatta kavga arayan yeni yetme çocuklar gibi davranmasını oldukça toy bulan uzmanlar, Amerika’nın bu tutumunun başından beridir Suriye meselesinde iyi niyetli olmadığını ortaya koyduğunu ifade ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı