GenelSuriye Düşmanları

Büyük Şeytan Amerika’nın sözleriyle icraatleri çelişiyor

Son haberler CIA unsurlarının Türkiye’nin güney sınırlarına yerleştikleri ve Suriye karşıtlarının silahlandırılmalarıyla ilgilendiklerini belirtiyorsa da Panetta, Suriye karşıtlarını silahlandırmayacaklarını söyledi.

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, Washington Hükümetinin Suriye muhaliflerini askeri silahlarla donatmak istememesine ilişkin kararını desteklediğini belirterek, Suriye’de siyasi bir iktidar tesliminin gerçekleşmemesi halinde bu ülkenin bir iç çatışma tehlikesine maruz kalacağını söyledi.

Reuters’in haberine göre, ABD Savunma Bakanı Panetta konuyla ilgili olarak “Biz mevcut şartlarda (Suriye karşıtları için) öldürücü yardımlarda bulunmama kararı aldık. Ben başkalarının da kararlarını verdiklerini biliyorum ama mevcut durumda herkesin huzurlu, güvenilir ve karşılık verebilecek bir siyasi güç devirinin gerçekleştirilmesi konusuna yoğunlaşmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

ABD, Suriye Hükümeti muhaliflerini silahlandırmayacağından söz ederken Amerikan “New York Times” gazetesi önceki gün bir haberinde, ABD casusluk örgütü CIA Subaylarından bir grubun Türkiye’nin güney bölgelerine yerleştiklerini ve Suriye muhaliflerine nasıl silah ulaştırılması gerektiği konusunda karar aldıklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu