GenelSuriye Dostları

Celili: Suriye, Batının tahminlerinden çok daha güçlü

İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Said Celili; Suriye hükümetinin hayata geçirmekte olduğu bütünsel ve entegreli siyasi program aracılığı ile ülkedeki krizi çözmeye ilişkin çabalarına ülkesinin desteğini yineledi.

Suriye’nin Tahran Büyükelçisi Adnan Mahmut ile dün Tahran’da bir araya geldiği görüşmede Celili; Suriye ve İran arasındaki ayrıcalıklı ve köklü ilişkilerin iki ülke ve halkları açısından güç kaynağı teşkil ettiğini belirtti.

Suriye’nin iki yıldan fazla bir süredir kendisini devlet ve halk olarak hedef alan planlar ve savaş karşısında sergilediği güçlü mücadelenin Suriye’nin egemenliğine tutunan yönetim ve ulusalcı halk arasındaki ilişkinin derin köklerine dayandığını ifade eden Celili; Suriye’nin İsrile karşı cephenin ön saflarında yer aldığına dikkat çekti.

Celili; Batılı ülkelerin Suriye’ye diz çöktürmesinin mümkün olmadığını idrak ettiklerini ifade ederken Suriye’nin Batının tahmin edeceğinden çok daha güçlü olduğunu ekledi.

Batı ve bölgedeki işbirlikçi bölge ülkelerinin Suriye’de terörü desteklemeleriyle büyük hatalar işlediklerini belirten Celili, bu hataları neticesinde şimdi ellerinin ayaklarına dolaştığını kaydetti. Celili batının Suriye’de teröre destekleri sonucunda her yönden teröristlerin sürüler halinde bölgeye akın ettiklerine ve Avrupa’nın kapılarına dayandıklarına vurgu yaptı.

Celili Suriye düşmanlarının bahis oynadıkları hesapların hedeflerine ulaşmasının kesinlikle mümkün olmadığının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı