GenelSuriye Dostları

Celili: Suriye’nin milli izzet ve gücü özgürlük düğümündedir

İran milli güvenlik yüksek konsey sekreteri Said Celili, Suriye buhranının çözümü ve bu ülkenin milli izzet ve gücünün dış güçlerin müdahalesinin son bulması ve özgürlüğün yerleştirilmesi olduğunu söyledi.

Celili, dün Suriye milli gruplar koordine komitesi sekreteri Recai en’Nasır’la Tahran’da görüşmesinde, Suriye halkının çıkarları ve maslahatının korunması için bir an önce tarafların ateşkese uymaları ve şiddete son vermeleri gerektiğini söyledi.

Suriye altyapısının yok edilmesi ve terörist saldırıları kınayan İran milli güvenlik yüksek konsey sekreteri Said Celili, Suriye’nin altyapısını hedef alan saldırıların ve bu ülkede buhranın sürmesinin ancak siyonist İsrail’in sevincine vesile olduğunu söyledi.

Suriyeli yetkili en’Nasır da, İran’ı, Suriye’de barış ve güvenliğin sağlanması için yaptığı çabaları takdir ederken, Suriye’de askeri çözüm yolunun yenilgiye uğradığını belirtti ve milli çıkarları dikkate almanın, şiddete son vermenin ve gruplar arasında diyalogun başlamasının demokrasinin önünü açacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı