Genel

Celili: Suriye’nin tek çözüm yolu ulusal barış

İran İslam Cumhuriyeti milli güvenlik yüksek konseyi sekreteri, Suriye’de tek çözüm yolunun ulusal barış olduğunu ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti milli güvenlik yüksek konseyi genel sekreterliğinin bildirdiğine göre milli güvenlik yüksek konseyi sekreteri Sait Celili dün Suriye ulusal barış bakanı Ali Haydar ile Tahran’da bir araya gelerek, Tahran’ın Suriye’deki krizin çözümü için her zaman ulusal diyalogda ısrarcı olduğunu, ulusal barışın mevcut krizin aşılması için en iyi yol olduğunu belirtti.

Celili Suriye’de ulusal görüşmelerin yapılması için, şiddetin son bulması, silahların toplanması, bazı ülkelerin teröristlere ve silahlı gruplara yardımlarını kesmesi ve çeşitli halk kesimlerinin katılması gerektiğini ifade etti.

Suriye ulusal barış bakanı Ali Haydar da iki ülke arasındaki derin ilişkilere işaretle Suriye halkı dış güçlerin müdahalede bulunmadan demokrasi çerçevesinde kendi kaderini belirlemek istediğini, Şam’ın ise bağımsızlığa vurgu yapan her türlü görüşmeye ve şiddete son vermeye hazır olduğunu sözlerine ekledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu