GenelSuriye Dostları

Celili:Suriye halkına direnişi desteklememesi için baskı yapılıyor

Celili,Suriye tarım bakanı ile görüşmesinde Suriye’de ekonomik alt yapıyı tahrip etmedeki hedefin bu ülke halkına direnişi desteklemekten vazgeçmesi için baskı yapmak olduğunu belirtti.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre Suriye tarım bakanı Sübhi Ahmet El-abdullah, bu sabah Suriye ekonomi yetkililerinden oluşan bir heyet başkanlığında İran ulusal güvenlik yüksek konsey sekreteri Said celili ile görüşerek müzakerelerde bulundu.

Celili bu görüşmede iki ülke arasında stratejik ilişkilerin bulunduğuna değinerek düşmanların Suriye ekonomik alt yapısını hedef almadaki amacının bu ülke halkına direnişi desteklemekten vazgeçmeleri için baskı yapmak olduğunu belirtti.

Ulusal güvenlik yüksek konseyindeki İslam inkılabı rehberi temsilcisi, yabancıların desteklediği teröristlerle demokratik reformlardan yana olan halk arasında fark olması gerektiğine değinerek bazı ülkelerin Suriye krizinde çözüm için siyasi yöntemlere karşı çıkmasının onların Suriye halkının demokratik yöntemlerle gerçek taleplerine ulaşmasından kaygılandığını ortaya koyduğunu söyledi.

Celili,İran’ın Suriye ile ekonomik ilişkilerini geliştirmeye hazır olduğunun altını çizerek Suriye halkının sorunlarının azaltılması için çalışılması gerektiğini belirtti.

Bu görüşmede Suriye tarım bakanı ülkesindeki son gelişmelere değinerek düşmanların Suriye halkı ve hükümetini direnişe destek vermekten vazgeçirmeye çalışmasına rağmen Suriye’nin bu aşamayı başarıyla atlatacağını söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı