Genel

Cemil: Piyasadaki yakıt sorunu bir ay içerisinde çözüme kavuşacak

Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve İç Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Kadri Cemil; Şam pazarlarında vatandaşın ihtiyacını karşılayacak sebze, meyve ve et ürünleri gibi gıda malzemeleri başta olmak üzere bütün ürünlerin hızla sağlanması için gerekli taraflarla işbirliği içerisinde gerekli talimatların verildiğini ifade etti.

Cemil dün Şam Valisi Beşer el-Siban ile birlikte Şam’da bir dizi çarşıya yaptıkları ziyaretten sonra yaptığı basın açıklamasında; ihtiyacı karşılayacak ekmeğin üretilmesiyle ilgili bir sıkıntı bulunmadığını bu konuyla ilgili yaşanan sıkıntının sadece bir dağıtım sorunu olduğuna işaret ederek bu sıkıntının da çözülmesi için gerekli icraatların alındığını beyan etti.

Petrol ofislerinde yaşanan izdihama ilişkin olarak da Cemil; bu sorunun Pazar gününden itibaren çözülmeye başlayacağına işaret ederek en geç bir ay içerisinde genel olarak yakıt sorununun çözüme kavuşacağını kaydetti.

Ayrıca bakanlığın karaborsa piyasasını ortadan kaldırarak vatandaşın ihtiyaçlarını sağlayacak yeterli miktarda ürün sağlayarak fiyatları denetim altına almaya çalıştığını belirten Bakan; mutfak tüpü fiyatlarının öncekine göre katlanmasının kesinlikle kabul edilemez olduğunu belirterek devletin, başta doğal gaz fiyatları olmak üzere bütün piyasayı demir bir yumrukla denetim altına alınacağını vurguladı.

Cemil Ülkede yaşanan olaylar sonucu ortaya çıkan sorunların çoğunun önümüzdeki birkaç gün içinde çözülmüş olacağını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı