GenelSuriye Dostları

Cenevre 2 konferansı, düşmanın Suriye’de yenildiğinin itirafıdır

İran İslam cumhuriyeti dışişleri bakanı Afrika ve Arap ülkeleri işler yardımcısı, Suriye düşmanlarının yenilgiye uğradıklarını ve Cenevre 2 konferansının da bu yenilgiye itiraf olduğunu söyledi.

İSNA’nın bildirdiğine göre dışişleri bakan yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan dün Tahran’da Suriyeli sosyal ve siyasi aktivistlerden bir grupla yaptığı görüşmede, Suriye gelişmeleri hakkındaki olumlu görüşlerini açıklarken, bu ülkenin son 3 yılda en zor şartları geride bıraktığını söyledi.

Emir Abdullahiyan Suriye’nin eşit olmayan bir savaşta nihai zafere yaklaştığına değinerek, bu zaferin Suriye halkının direnişi sonucu olduğunu ifade etti.

Suriyeli aktivistler de İran İslam cumhuriyetinin Suriye halkı ve hükümetine verdiği ilkeli destekten dolayı teşekkür ederek, Suriye’nin küresel sömürü ve Siyonist rejim tarafından dayatılan büyük ve kapsamlı bir savaşla karşı karşıya olduğunu belirttiler.

Suriyeli aktivistler ayrıca ülkede terör grupların cinayetlerine ve yapılan saldırıların önemli ölçüdeki hasarlara işaretle, sömürü güçleri ve müttefiklerini, bu cinayetlerden ve tahribattan sorumlu tuttular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı