Genel

Cenevre 2 konferansına katılacak olanların ilk etapta terörizmle mücadeleye odaklanması gerekmektedir

Suriye dışişleri bakanı, teröristlerin batılı ülkelerle onların bazı Arap piyonlarının desteği sayesinde mazlum Suriye halkına yönelik eşit olmayan bir savaş sürdürmekte olduklarını bildirdi.
Suriye el-Ahbariye kanalının bildirdiğine göre bugün Şam’da Hindistan Dışişleri Bakan yardımcısı Sandeep Komarı ve beraberindeki heyeti kabul Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Suriye’de terörizmin kökünün kazılmasının, siyasi çözüm yolunun başarılı olmasına bağlı olduğunu söyledi.
Cenevre 2 konferansına katılacak olanların ilk etapta terörizmle mücadeleye odaklanması ve Suriye’deki terör grupların finans kaynaklarının kurutulması gerektiğini söyledi.
Hindistan Dışişleri Bakan yardımcısı Sandeep Komarı da bu görüşmede Suriye’de terörizmle mücadelede silahlı grupların mali ve silah finansmanlarının kesilmesinin şart olduğunu ve bu meselenin Suriye krizinin siyasi çözümü için aynı zamanda bir başlangıç olabileceğini belirtti.
Hindistan Dışişleri Bakan yardımcısı Sandeep Komarı ayrıca ülkesinin de Cenevre 2 konferansına katılmak istediğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı