Genel

Cenevre-2 Konferansı’nda alınacak her türlü karar Suriye halkının onayı olmadan değersizdir

Suriye enformasyon bakanı Umran el’Zoubi, Suriye’de soruna barışçı bir yol bulmak için Cenevre’de yapılması kararlaştırılan Cenevre-2 Konferansı’nda alınacak her türlü kararın, Suriye halkının muvafakatı olmadan değersiz olacağını söyledi.

Mısır basımı el’Yevm Es’Sabee gazetesinin internet sitesine göre, Zoubi, dün Şam’da basına yaptığı açıklamada, İran’ın sözkonusu konferansa katılması gerektiğini belirtirken, Türkiye’yi de teröristlere yönelik tutumundan dolayı eleştirdi.

Türkiye’nin teröristlerin silahlandırılmasına son vermesi ve Suriye’ye silah yollarının kapatılmasını isteyen Zoubi, Türkiye’nin aynı zamanda teröristlere yönelik mali desteğini de durdurması gerektiğini söyledi.

Suriye enformasyon bakanı, Suriye’de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Beşar Esad’ın tekrar aday olup olmayacağına da temasla, bu konunun Esad’ın kendisine bağlı olduğunu henüz Esad’ın adaylığını açıklamadığını söyledi.

Suriye halkının seçimlerde Esad’ın adaylığına olumlu baktığını belirterek, halkın bu konuda cumhurbaşkanı Esad’a baskı yaptığını da hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı