Genel

Cenin’de işgal güçlerinin baskını sırasında şiddetli çatışmalar yaşandı

İşgal güçleri dün gece Cenin’in batısındaki Burgin beldesinde gerçekleştirdiği geniş çaplı askeri operasyon sırasında Filistinli iki genci gözaltına aldı.

Baskın nedeniyle çıkan çatışmalarda Filistinli bir gencin de kurşunla ayağından yaralanarak hastaneye kaldırıldığı ve onlarca Filistinlinin boğulma tehlikesi geçirdiği ifade edildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri dün gece geç saatlerde Burgin beldesini kuşattı ve El-Yamun köyünden Samet Ebu’l-Heyca isimli gencin bulunduğu eve baskın düzenledi. Dört aydır işgal güçleri tarafından aranan Samet Ebu’l-Heyca’nın söz konusu evde saklandığı ve eve baskın düzenleyen işgal güçleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi. İşgal güçlerinin ayrıca aynı evde bulunan Cenin Mülteci Kampı sakinlerinden 23 yaşındaki Muhammed Nasır Es-Sa’di isimli genci de gözaltına aldığı kaydedildi.

Kaynaklar, Burgin beldesine düzenlenen baskın sırasında işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığını, Filistinli gençlerin İsrail askerlerine taş ve boş şişe attığını, işgal güçlerinin ise Filistinli gençlerin üzerine göz yaşartıcı bomba, ses bombası ve plastik mermi yağdırdığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu