GenelSuriye Dostları

Cevad Laricani: Halkın Münafıkları Suudilerin mali desteğindeki IŞİD gibidirler

İran Yargı Kurumu İnsan Hakları Kurulu başkanı Muhammed Cevad Laricani, dünya emperyalizminin tekfirci teröristlere desteğine temas ederek, ”Halkın Münafıkları adlı terör grubu, Suudilerin mali ve çok yönlü desteğindeki beşeriyet aleyhinde cinayet işleyen IŞİD gibidirler’ dedi.

İSNA’nın haberine göre, Cevad Laricani, dün Meşhed kentinde yaptığı açıklamada, İran’ın dünyadaki gücüne işaretle, ”Amerika’nın daha önce İran İslam inkılabının fazla ömrünün olacağını sanmadığını ama sonraki dönemlerde İran’ın askeri gücünü ve bu gücün dünya emperyalizminin oyunlarını bozduğunu gördüğünü’ söyledi.

Laricani, dünya emperyalizminin saldırılarının daha çok Ehlibeyt mektebine yönelik olduğunu belirterek, ”İslam düşmanları, Ehlibeyt mektebinin ilerlemesi halinde emperyalizmin hedeflerinin gerçekleşmeyeceğini anladılar’ dedi.

Cevad Laricani, Halkın Münafıkları terör örgütünün 20 haziran 1994’te Meşhet’de 300’den fazla ziyaretçisinin şehadetine neden olan terörist saldırıya da işaretle, ”İran İslam Cumhuriyeti bu cinayetle ilgili belgeleri BM’ye verdi ve bu cinayetin takibatı yalnızca İran milletine münhasır değil aksine dünya emperyalizminin zulmündeki bütün günahsız insanlarla ilgilidir.” dedi.

Bilindiği gibi Amerika ve batının desteğindeki Halkın Münafıkları adlı terör örgütünün İran’daki saldırılarında bu zamana kadar en az 17 bin insan şehit oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı