GenelSuriye Dostları

Cevad Laricani: İran Batının Bölge Denklemlerini Alt-Üst Etti

İran Yargı Gücü İnsan Hakları Merkezi Sekreteri, İran İslam Cumhuriyetinin, batının bölgedeki denklemlerini alt üst ettiğini ve bunun en açık örneğinin ise Suriye direnişi olduğunu söyledi.

Dün Gecen İran Radyo Televizyon Kurumu İRİB’in ikinci kanalına konuşan İran Yargı Gücü İnsan Hakları Merkezi Sekreteri ve siyasi yorumcu “Muhammed Cevad Laricani”, Amerikalıların savaş çığırtkanı ve sömürgeci olduklarını ve İran’ın bu gibi özellikler karşısında direnen ülke konumunda bulunduğunu söyledi.

İran’a karşı uygulanan yaptırımların dünyada eşsiz olduğunu hatırlatan Laricani, batılıların İran halkı düşmanı olduğunu söyledi.

İslam İnkılabı Rehberinin son konuşmasında “Kahramanca Yumuşama” ifadesine de değinen Laricani, bu diplomasinin İran’ın dünyadaki aynası olduğunu ve yeni gündeme getirtilmiş bir mevzu olmadığını, bilakis yıllardır gündemde olduğunu söyledi.

Laricani, İranlı diplomatların, karşı tarafın İran’a rakip olamayacağını anlayacak bir dille görüşmeleri sürdürmeleri gerektiğini hatırlatarak, görüşmelerin hak eksenli ve yiğitçe olması gerektiğini söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı