GenelIrak Gerçekleri

Cevad Laricani: IŞİD Irak ve Suriye’de yenilgiye uğrayacaktır

İslami İran Yargı Kurumu insan hakları komitesi sekreteri Muhammed Cevad Laricani, Amerika’nın taahhütlerine bağlı kalmadığını ve bundan dolayı da İran İslam Cumhuriyeti’nin Amerika’ya güvenmediğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Laricani dün yaptığı açıklamada, başta nükleer meseleler ve yaptırımların arttırılması olmak üzere son yıllarda Amerika’nın İran aleyhindeki düşmanca siyasetlerine işaretle, Amerika’nın belirlenen hiçbir şeye bağlı kalmadığını ve bundan dolayı da İran’ın Amerika’yla işbirliği yapamayacağını söyledi.

Cevad Laricani, inkılab karşıtı medya kuruluşlarının Amerika’nın desteği sayesinde, genç nesil arasında İslam’ın çehresini karalama çabalarına temas ederek; ”emperyalizm ve hamilerinin asıl hedefi, medya gücünü, Müslümanların dini ve mektebini yok etmek için kullanmaktır” dedi.

Laricani, Şia’nın emperyalizmin hedefinde olduğunu ve bunun da gerçekte Şia’nın dünyadaki gücünden kaynaklandığını gösterdiğini belirterek; ”tekfirci ve IŞİD terör güruhunun sahneye çıkması ve emperyalizmin aşırı derecede onu desteklemesi, Irak ve Suriye’de Müslümanların direnişiyle yenilgiye uğramasına neden olacaktır” dedi.

Bilindiği gibi bugün Irak’ta Müslüman, Hıristiyan; kadın ve çocuk gibi hiçbir ayrım yapmaksızın İslam adı altında vahşi bir şekilde kan döken terör örgütü IŞİD’in başta Amerika olmak üzere siyonist İsrail ile onların bölgedeki işbirlikçi gerici Arap rejimleri tarafından desteklendiği inkar edilemez bir gerçektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı