GenelSuriye Dostları

Cevad Zarif: Teröristler ve destekçileri müslüman ülkeler arasında dostluktan korkuyorlar

İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif, Pakistan’da perşembe günü düzenlenen terörist saldırıyı kınarken, teröristlerin müslüman ülkeler arasında ilişkilerin yakınlaşmasından korktuklarını söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Muhammed Cevad Zarif, dün twitterdan yaptığı açıklamada, teröristlerin Pakistan’daki son saldırısını kınadığı açıklamasında, radikaller ve onların hamilerinin İslam ülkeleri arasında yakınlaşmadan korktuklarını bildirdi.

İran dışişleri bakanı, İran ve Pakistan arasında terörizmle mücadeledeki işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yaparken, İran halkının her zaman Pakistan devleti ve halkının yanında olacağını bildirdi.

İran dışişleri bakanı, 21 nisan tarihinde Pakistan başbakanı Umran Han’ın İran’a yapacağı ziyaretten memnuniyet duyacaklarını belirtirken, bu ziyaretin ikili ilişkilerde bir dönüm noktası olacağı değerlendirmesi yaptı.

Geçen perşembe günü Pakistan’ın Beluçistan eyaletinde bir otobüse düzenlenen saldırıda 14 kişi ölmüştü.

Üç terör örgütü yayınladıkları ortak bildiride sözkonusu saldırının sorumluluğunu üstlenmişti.

Teröristler, Pakistan sınır güçlerinin kıyafetlerini giyerek yolcu otobüsünü durdurmuşlar ve daha önce ellerinde olan bilgiler çerçevesinde 14 kişiyi otobüsten indirerek onları kurşuna dizdiler. Yerel haberlere göre, sözkonusu kişilerden 10’u deniz ve 1’i de hava güçleri mensubuydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı