GenelSuriye Dostları

Cezayiri:Suriye toprakları yakın gelecekte düşmanlardan tamamen temizlenecektir

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkan Yardımcısı, Suriye toprakları düşmanlardan temizlendikten sonra sıra direnişe geleceğini ifade ederek, Suriye halkın ABD, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan hükümetlerine çok kızgın olduğunu ifade etti.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre, Suriye’deki gelişmeler hakkında genel bir değerlendirmede bulunan İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkan Yardımcısı General Seyyid Mesud Cezayiri, ABD ve Siyonist rejiminin çatısı altında Suriye milleti ve devleti aleyhinde büyük bir cephe oluşturulduğunu ifade etti.

General Mesud Cezayiri, Suriye milleti, devleti ve bu ülkenin silahlı kuvvetleri güçlü olarak sahnede kalarak ABD, Avrupa ve gerici Arap ülkelerinin komplolarını etkisiz hale getireceğini, şeytani olan bu cepheye tarihi bir yenilgiye uğratacağını söyledi ve düşman ise halihazırda terörist eylemler gerçekleştirmekten başka bir şey yapamadığını konuşmasına ekledi.

General Cezayiri, “Suriye dostları ve direniş cephesi henüz meydana inmemiştir. Bu gerçekleştiği zaman menfur Araplar cephesi başta olmak üzere düşman cephesine ağır bir darbe vurulacaktır”dedi.

Suriye toprakları yakın gelecekte düşmanlardan temizleneceini söyleyen İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı, o durumda Suriye halkı intikamını alacağı gibi bu ülkenin düşmanlarından hesap şsteyeceğini beirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı