Suriye Dostları

Chomsky: Korona Trump’ın milyarderleri daha da zenginleştirme aracı

Amerikalı ünlü düşünür ve filozof Noam Chomsky, ABD Başkanı Donald Trump korona virüsten Amerikalı zenginleri daha da zenginleştirme aracı olarak yararlandığını belirtti.

Pazar günü bu açıklamayı yapan Amerikalı düşünür Chomsky, hali hazırda Amerika özel firmalarca yönetildiğini, bu firmalar ABD Başkanı Donald Trump üzerinde şaşırtıcı bir şekilde nüfuzu söz konusu olduğunu belirtti.

Chomsky, Amerika yönetimi şimdiye dek bu firmaların ve zengin çevrelerin lehine birçok karar alıp uyguladığını kaydetti.

Chomsky, şimdi de Amerikalı firmaların servet biriktirmeleri korona virüs pandemisi adı altında devam ettiğini, ABD Başkanı Trump bu firmaların yöneticilerini Amerika’nın karar mekanizmalarının başına yerleştirdiğini, böylece bu zümre zenginlerin lehine ve halkın aleyhine daha fazla yasa çıkardıklarını vurguladı.

Amerika’da en yeni araştırmaların sonuçları bu ülkede 26 milyon aile yeterli beslenemediğini gösteriyor. Öte yandan korona virüs pandemisi ile birlikte Amerika’da iktisadi şartların daha da kronik boyutlara ulaştığı ifade ediliyor.

Amerika çalışma bakanlığı en son işsizlik sigortasından yararlanmak üzere kayıt yaptıran Amerikalı sayısını 50 milyon olarak açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu