GenelSuriye Düşmanları

CIA başkanı İran’daki gösterilere desteğini bildirdi

ABD istihbarat kuruluşu CIA’in Başkanı Mike Pompeo, İran’da son zamanlarda bazı kentlerde düzenlenen isyancıların gösterilerine desteklerini bildirdi.

ABD istihbarat kuruluşu CIA’in Başkanı Mike Pompeo, dün Foxnews kanalına yaptığı açıklamada, çok açık bir şekilde İran’da kaos çıkarmaya dayalı gösterilere destek verdiklerini söyledi.
Amerikalı yetkili, Amerikan başkanı Trump’ın İran’a yönelik yaptırımları uzatma kararına da temasla, ‘Amerikan başkanı artık İran’la varılan nükleer anlaşmada kalıp kalmama konusunda son kararı vermeli’ dedi.
Amerikan başkanı Trump ile bazı Cumhuriyetçi ve Demokrat yetkililer ve parti üyeleri, İran’daki gösterileri Amerika’nın şom emellerini gerçekleştirmek için fırsat olarak nitelemişlerdi.
Amerika’nın baskıcı politikaları sonucu geçen cuma günü BM güvenlik konseyinde İran’daki gelişmelerle ilgili yapılan oturumda Amerika yalnız kalırken dayatmaları işe yaramamış ve aksine üyeler Amerika’dan İran’la varılan nükleer anlaşmada taahhütlerini yerine getirmelerini istemişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı