GenelSuriye Dostları

Cihangiri: İran kesin zafere kadar Suriye’nin yanında

İran İslam cumhuriyeti birinci yardımcısı İran halkı ve hükümetinin, teröristlere karşı nihai zafere kadar Suriye halkı ve hükümetinin yanında kalacağını ve Suriye zaferini, kendi zaferi bildiğini söyledi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre cumhurbaşkanı birinci yardımcısı İshak Cihangiri dün Suriye dışişleri bakanı Velid Muallim ile Şam’da bir araya gelerek, “bölge gelişmelerinin de gösterdiği gibi Suriye yönetimi teröristlere karşı iyi zaferlere ulaştığını ve şiddet, katliam ve yağmadan başka bir şey bilmeyen gruplar bugün rehberin dayanışma ve birlik ile dirayet sayesinde Suriye halkı ve dost ülkelerin işbirliği ile yere çakıldıklarını ve bunun ise tarih açısından bir çok ibret dersi içerdiğini” söyledi.
Cumhurbaşkanı birinci yardımcısı Suriye halkı ve devletinin zaferi, dünyada direniş yanlılarını sevindirdiğini ve düşmanı öfkelendirdiğine işaretle, dünyanın bir yandan Siyonist rejimin öfkeden Suriye topraklarına saldırmasına ve diğer yandan da Amerikalıların bölgede bulunmanın kendilerine masraf yüklediğini anlamalarına sebep olduğunu ifade etti.
Yapılan görüşmede Suriye dışişleri bakanı da İran ve Suriye’nin tek bir cephede, başlarında Amerika ve Siyonist rejimin bulunduğu terörizm ve dünya sömürüsü ile mücadele ettiklerini söyledi.
Velid Muallim ayrıca İran ve Suriye’nin teröristlere zaferle büyük bir başarıya imza attıklarını, günümüzde de yaptırım şartları altında ekonomi işbirliği ile bu aşamayı da aşmaları gerektiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu