Genel

CNN: Hiçbir yetkili, Trump’ın General Süleymani’ye yönelik suçlamalarını doğrulamıyor

Amerikan CNN televizyon kanalı, Washington yetkililerinden hiç birinin Trump’ın General Süleymani’nin ABD’nin büyükelçiliklerine saldırı düzenleyeceğine dair iddiasını doğrulamadığını belirtti.

CNN’nin haberine göre, ABD büyükelçiliklerinin güvenliğinden sorumlu tüm yetkililerin Başkan Donald Trump’ın General Süleymani’ye yönelik suikastı haklı göstermek için dillendirdiği iddiasının aksine, ABD büyükelçiliklerine yönelik hiçbir anlık tehdidin sözkonusu olmadığını deklare ettiklerini vurguladı.

CNN, ABD’nin Bağdat’taki büyükelçiliğinin güvenliğinden sorumlu yetkililerin da, bu büyükelçiliğin her an tehdit altında olduğunu gösteren hiçbir ihbar almadıklarını söylediklerini belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump pazar günü Fox New’a yaptığı açıklamada, Komutan Süleymani’nin ABD’nin 4 büyükelçiliğine saldırı hazırlığında olduğunu iddia ederek, Beyaz Saray’ın bu nedenden dolayı Süleymani’ye suikast kararı aldığını iddia etmişti.

Ancak ABD Savunma Bakanı Mark Eper, Trump’ın bu iddiasına gösterdiği tepkide, ABD büyükelçiliklerine saldırı yapılacağına dair herhangi bir somut kanıt ve bilgiye sahip olmadıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu