SURİYE

Cumhurbaşkanı Esad, İsrail’in İran Konsolosluğuna Yönelik Saldırganlıkta Düşen Şehitler Nedeniyle İran Cumhurbaşkanına Başsağlığı Diledi

Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Esad, Şam’daki İran konsolosluğunu hedef alan vahşi ve kirli saldırganlıkta birçok İranlı askeri danışmanın şehit olması nedeniyle içten taziyelerini sundu.

Cumhurbaşkanı Esad, kendisi ve Suriye halkı adına, bu büyük kayıptan dolayı şehit ailelerine ve sevgili İran halkına derin üzüntülerini ve başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Esad ayrıca, Siyonist varlığın sivillerle dolu bir bölgedeki diplomatik misyonun karargahını hedef almasının şaşırtıcı olmadığını, çünkü bu varlığın öldürme, kan dökme, yerinden etme ve yağma üzerine inşa edildiğini vurgularken, ”Gazze’de altı ayı aşkın süredir devam eden soykırımlar ve katliamlar bu varlığın barbarlığının en açık kanıtlarından başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu