GenelSuriye Düşmanları

Daily Mail: IŞİD lideri Türkiye’de tedavi gördü

İngiliz Daily Mail Gazetesi Irak hava güçlerinin geçen Ekim ayında gerçekleştirdikleri bir operasyonla yaralanan IŞİD lideri Ebu Bekir el Bağdadi’nin illegal yollarla Türkiye’ye götürüldüğünü ve orada tedavi görmesi ardından yine illegal yollarla Libya’ya taşındığını deşifre etti.

Gazete dünkü sayısında yayınladığı haberde Irak ve Suriye’de terör örgütü liderinin arandığı ve IŞİD’in zayıflatılmaya çalışıldığı sırada örgüt liderinin Türkiye üzerinden güvenli barınak sayılacağı ve kimsenin aklına gelmeyeceği Libya’ya götürüldüğünü belirtti.

Gazete haberinde örgüt lideri Bağdadi’nin Libya’da IŞİD Örgütüne tabi terör grupların kontrolü altındaki Sirte Kentinde yer altında sıkı bir şekilde korunan bir mekanda ikamet ettiğine dikkat çekti.

Cezayirli Şuruk Gazetesi geçen Perşembe günü IŞİD Örgütü lideri Bağdadi’nin Libya’nın Sirte Kentine gizli ve sürpriz bir şekilde ulaştığını ifade eden bilgilerden söz etmişti. Gazete haberinde Bağdadi ile birlikte Nijerya’da bulunan ve son olarak IŞİD’e biat eden Boko-Haram terör örgütü lideri ‘Ebu Bekir el Şikavi’nin de Sirte Kentine ulaştığını ifade etti.

Irak hava güçleri 12 Ekim’de Irak’ın Enbar Bölgesinde Bağdadi’nin bulunduğu IŞİD’li araç konvoyunu bombalamış, operasyonda Bağdadi’nin yaralandığı ifade edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu