Genel

Daily Telegraph Muhabiri: Suriye’de hayat normaldir

İngiliz Daily Telegraph Gazetesinin Ortadoğu Muhabiri Richard Spencer bugün Dera iline bulunduğu ziyarette; kent merkezinde işyerleri, vatandaşlar ve yaşam akışının gayet normal olduğunu belirtirken, bir kısım yerlerin gergin, bir kısım yerlerinde oldukça normal olduğunu söyledi.

Spencer; ziyaretten amacının gerçekleri yerinde gözlemlemek ve incelemek olduğunu ifade etti.

Diğer yandan İngiliz gazeteci ile bir araya gelen İl emniyet Müdürü Muhammed Edip Asaad; Dera’da yaşanan durumlara ışık tutarak silahlı terör gruplarının eylemleri hakkında bilgi verdi. Asaad, teröristlerin özellikle Annan planının uygulamaya konulduğunun ilan edilmesinden sonra terör ve şiddet eylemlerini tırmandırdıklarını ifade ederek planı sabote etmek istediklerine dikkat çekti.

Teröristlerin asayiş güçleri ve masum sivil vatandaşlara karşı eylemlerini sürdürdüklerini söyleyen Asaad, bu gün ilin farklı bölgelerinde yine bir kaç masum insanı katlettiklerini ekledi.

Bu arada İngiliz Daily Telegraph Gazetesinin Muhabiri Spencer; teröristler tarafından katledilen Halk Meclisi adayı Abdülmecit el-Taha’nın kardeşleriyle bir araya gelerek teröristler tarafından savaş silahlarıyla nasıl katledildiğine ilişkin bilgiler aldı.

Muhabir Spencer kentteki Adli Saray ve Radyo Televizyon Müdürlüğünü ziyaret ederek kent sokakları ve caddelerinde dolaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu