GenelSuriye Düşmanları

Danimarka, terör örgütü el’Ahvaziye’nin 3 üyesini serbest bıraktı

Danimarka polisi, İran’ın Ahvaz kentinde düzenlenen askeri geçit merasimini kana bulayan el’Ahvaziye örgütünün bu girişimini övdüğü için tutukladığı bu örgütün üç üyesini serbest bıraktı.

Danimarka polisi, sözkonusu kişilerin sorgulanmaları sırasında her türlü soruya cevap verdikleri ve suçsuz olduklarının anlaşıldığını iddia ederek sonrasında ise serbest bırakıldığını bildirdi.

Danimarka polisi sözkonusu kişilerin serbest bırakıldığını doğruladı.

Bilindiği gibi sözkonusu örgüt, 22 eylül 2018 tarihinde İran’ın güneybatısında yer alan Ahvaz kentinde düzenlediği terör saldırısında en az 25 kişinin şehit olmasına ve de 60’dan fazlasının yaralanmasına neden olmuştu. Terör örgütü el’Ahvaziye, sözkonusu terör saldırısının sorumluluğunu üstlenmişti.

Sözkonusu örgütün bu saldırısının ardından Danimarka’da yaşayan örgütün liderlerinden Yakub Hur Tusteri, bu saldırıyı öven açıklamalar yapmıştı. Sözkonusu terör saldırısının ardından İran dışişleri bakanlığı Danimarka ve Hollanda’nın İran’daki büyükelçilerini dışişleri bakanlığına çağırarak bu örgütün üyelerinin sözkonusu iki ülkede ikamet etmelerine izin verilmesine tepki göstermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu